Strona NaszaBulgaria.pl została stworzona przez grupę ludzi zafascynowanych Bułgarią, jej kulturą, historią, potencjałem turystycznym i inwestycyjnym. Będziemy na niej publikowali materiały naszego autorstwa takie jak: przewodniki, artykuły, kalendarze wydarzeń, wiadomości, aktualności i analizy dotyczące Bułgarii, a także polecane kwatery. Popularne wśród nie tylko polskich turystów noclegi nad morzemto nie jedyny atut tego kraju. I choć dla większości Bułgaria apartamentyoferująca nad Morzem Czarnym to jedyny obraz tego kraju, my postaramy się przedstawić jej bardzo różnorodne oblicza. Rewelacyjne wczasy Bułgariazapewnia także w okresie zimowym w górskich ośrodkach, znanych z doskonałych warunków narciarskich. Pragniemy pokierować polskich turystów, aby odkryli mniej znane miejsca i odkryli prawdziwą twarz Bułgarii.

-----

Nasi partnerzy:

www.bulgarianvillarenters.com- wille w Bułgarii

forum turystyczne
Balczik – Białe Miasto

Przewodniki Gru 22, 2010 No Comments

balczikJednym z bardziej malowniczych miasteczek północnego wybrzeża Bułgarii jest Balczik, miejscowość zwana też Białym Miastem od wapiennych tarasów, na których jest położona. Miasteczko należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na północno- wschodnim wybrzeżu Morza Czarnego, swoją sławę zawdzięcza wspaniałemu ogrodowi botanicznemu, który założyła rumuńska królowa Maria w latach dwudziestych ubiegłego wieku. I podobnie jak Świnoujście noclegi oferuje nad morzem w rewelacyjnych cenach, tak i Balczik proponuje odwiedzającym niedrogie kwatery.

Ogród botaniczny stanowi część całego kompleksu pałacowego, będącego letnią rezydencją królowej, mieszają się tutaj różne kultury, stąd wpływy zarówno rzymskie , jak i orientalne, wiele mostków, fontanny i kaskady, a to wszystko w otoczeniu bogatej roślinności i setek drzew. Kompleks zajmuje powierzchnię 35 hektarów, warto tam zajrzeć, by zobaczyć Most Westchnień, wybudowany w stylu weneckim, a następnie podziwiać widoki, siedząc w przytulnej restauracji. Koniecznie trzeba też zobaczyć Ogród Allacha z przepiękną kolekcją kwitnących kaktusów, które robią niesamowite wrażenie na zwiedzających swoją wielkością i ilością w jednym miejscu, jest to jedna z większych kolekcji kaktusów w całej Europie.

Po zwiedzaniu ogrodu botanicznego czas na spacer nadmorską promenadą, która w Bałcziku ciągnie się ponad dwa kilometry, od portu aż do pałacu królowej Marii. Wzdłuż promenady kuszą zapachami liczne restauracje, które w miasteczku słyną z dobrej, lokalnej kuchni. Na pewno warto spróbować w jednej z nich musaki lub taratora. A na zakończenie dnia można zanurzyć się w cieplutkiej wodzie, na plaży tuż przy porcie Bałcziku.

Krzysiek

Rezydent biura podróży na kierunku Majorka (3 sezony letnie) i Bułgaria (4 sezony letnie). Mieszkałem w Warnie w sumie przez prawie 2 lata i w tym czasie dość dobrze poznałem północne wybrzeże Morza Czarnego. Teraz chcę podzielić się moją wiedzą z innymi. Ponieważ potrafię włączyć komputer i czasem udaje mi się poprawnie skonfigurować Outlooka, zostałem mianowany webmasterem ;-)