WILLE W BUŁGARII

Szukasz willi w Bułgarii na doskonałe wakacje? Spróbuj www.bulgarianvillarenters.com!

APARTAMENTY POD WYNAJEM

Bułgaria apartamenty - najtańsze oferty wynajmu apartamentów w Bułgarii. Słoneczny Brzeg, Święty Włas, Elenite, Kraniewo. Komfortowe obiekty blisko plaży, idealne na wakacje w Bułgarii.

Forum turystyczne

Forum turystyczne

REKLAMA

Jeśli Twoim marzeniem są Świnoujście noclegi, wynajmij domek albo albo apartament i ciesz się wspaniałymi wakacjami nad Bałtykiem.

Balczik - Białe Miasto

Jednym z bardziej malowniczych miasteczek północnego wybrzeża Bułgarii jest Balczik, miejscowość zwana też Białym Miastem od wapiennych tarasów, na których jest położona. Miasteczko należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na północno- wschodnim wybrzeżu Morza Czarnego, swoją sławę zawdzięcza wspaniałemu ogrodowi botanicznemu, który założyła rumuńska królowa Maria w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

Ogród botaniczny stanowi część całego kompleksu pałacowego, będącego letnią rezydencją królowej, mieszają się tutaj różne kultury, stąd wpływy zarówno rzymskie , jak i orientalne, wiele mostków, fontanny i kaskady, a to wszystko w otoczeniu bogatej roślinności i setek drzew. Kompleks zajmuje powierzchnię 35 hektarów, warto tam zajrzeć, by zobaczyć Most Westchnień, wybudowany w stylu weneckim, a następnie podziwiać widoki, siedząc w przytulnej restauracji. Koniecznie trzeba też zobaczyć Ogród Allacha z przepiękną kolekcją kwitnących kaktusów, które robią niesamowite wrażenie na zwiedzających swoją wielkością i ilością w jednym miejscu, jest to jedna z większych kolekcji kaktusów w całej Europie.

Po zwiedzaniu ogrodu botanicznego czas na spacer nadmorską promenadą, która w Bałcziku ciągnie się ponad dwa kilometry, od portu aż do pałacu królowej Marii. Wzdłuż promenady kuszą zapachami liczne restauracje, które w miasteczku słyną z dobrej, lokalnej kuchni. Na pewno warto spróbować w jednej z nich musaki lub taratora. A na zakończenie dnia można zanurzyć się w cieplutkiej wodzie, na plaży tuż przy porcie Bałcziku.

Comments are closed.