Lozenec

Przewodniki Cze 08, 2015 No Comments

lozenecNadmorski kurort Lozenec położony jest pomiędzy Kiten i Carewo. Znajduje się 60km na południe od Burgas. Ten mały raj to miejsce, które ostatnio przyciąga wielu turystów chcących uciec od wielkich i głośnych ośrodków komercyjnych. Wieś ma długą i malowniczą plażę z dwoma pobliskimi kempingami.

Według mieszkańców wieś została założona 80 lat temu przez ludzi z pobliskiej miejscowości Velika. Wieś pierwotnie otrzymała nazwę od popularnego wina rodzaju „Emberly”, a później została przemianowana na Lozenec, ze względu na liczne stoki porośnięte winoroślą występujące w pobliżu. Dziś Lozenec rozwija się szybko jako atrakcyjny nadmorski kurort. Rozwój ośrodka jest wspomagany przez fakt, iż wiele znanych osobistości z Bułgarii – artystów, muzyków, polityków posiada wille we wsi i spędza tu każde lato. Oferowane są tu także wysokiej jakości apartamenty wakacyjne oraz kwatery prywatne.

Wakacje w Lozenec to możliwość świetnej zabawy. W północnej części plaży jest szkoła surfingu. Możesz doświadczyć wspaniałej jazdy podczas kitesurfingu. Można też wypłynąć w morze jachtem. I podobnie jak komfortowe apartamenty we Włoszech oferowane są wraz z licznymi dodatkowymi usługami, tak i w Lozenec nie brak kwater, które udostępniają np. różny sprzęt sportowy.

Turyści mogą także wybrać się na rower górski na trasy wyznaczone w Parku Krajobrazowym Gór Strandzha czy na wycieczkę do rezerwatu Ropotamo. Podczas zwiedzania tych miejsc można poczuć czystość dziewiczej wsi. Są miejsca, które nigdy nie zostały zbadane przez ludzi.

Wycieczka łodzią po rzece Ropotamo lub Veleka to kolejne niezapomniane przeżycie. Rzeka Ropotamo jest znana ze swych czystych i spokojnych wód oraz lasu Longoz rosnącego wzdłuż jej brzegów, typowego dla klimatu tropikalnego.

Lozenec jest jednym z miejsc, gdzie można spędzić czas leżąc na plaży pokrytej złotym piaskiem i relaksować się w przytulnych hotelach. Można bawić się podczas surfowania na falach lub podjąć prawdziwą podróż po dzikiej przyrodzie w okolicy. Lozenec oferuje to, czego tylko zapragniesz – spokojny odpoczynek lub skrajne, prawdziwe emocje.

Chociaż Lozenec jest małym ośrodkiem, oferuje dzikie i dynamiczne życie nocne. Kluby takie jak „Alcohol”, „By The Way”, „360 degrees” są charakterystyczne dla miejscowości, a zabawa w nich trwa do białego rana. Ekscytujące połączenie ekstremalnych doświadczeń i aktywnych nocnych emocji, czyni z Lozenets atrakcyjną lokalizację dla młodych turystów, a także bardziej spokojnych, którzy nadal mogą znaleźć relaksującą i spokojną atmosferę, bez zakłóceń. Prawdziwa piaszczysta plaża, długa i szeroka, może być porównana do plaż wybrzeża Słonecznego Brzegu i Złotych Piasków. Lazurowe, czyste i ciepłe morze styka się ze skalistymi przylądkami i licznymi, bajkowymi i pustymi plażami w pobliżu.

Krzysiek

Rezydent biura podróży na kierunku Majorka (3 sezony letnie) i Bułgaria (4 sezony letnie). Mieszkałem w Warnie w sumie przez prawie 2 lata i w tym czasie dość dobrze poznałem północne wybrzeże Morza Czarnego. Teraz chcę podzielić się moją wiedzą z innymi. Ponieważ potrafię włączyć komputer i czasem udaje mi się poprawnie skonfigurować Outlooka, zostałem mianowany webmasterem ;-)