Muzeum Etnograficzne w Dobriczu

Przydatne informacje Lut 17, 2017 No Comments

Jednym z ciekawszych miast Bułgarii jest Dobricz. Miasto to może pochwalić się długą historią i jednocześnie nowoczesnym rozwojem. Dzisiejszy Dobricz buduje swój wizerunek nowoczesnego, szybko rozwijającego się europejskiego miasta, będącego centrum innowacji, twórczej energii i piękna. Ze swą bogatą przeszłością i współczesnym rozwojem, może zaproponować turyście wszystko, co pozwoli spędzić tu ciekawie czas. W tego typu ośrodkach łatwo o atrakcyjne zakwaterowanie, które podobnie jak noclegi Chorwacja oferuje w największych miastach przez cały rok, tak i tutaj bez problemu znajdziemy kwaterę o każdej porze roku.

Dobricz proponuje liczne atrakcję i miejsca warte odwiedzenia, ale nie można przegapić największej jego perełki, jaką jest muzeum architektoniczno- etnograficzne. Jest to skansen, w którym pokazywane są zbiory związane z tradycyjnym rzemiosłem okręgu Dobrudza, z okresu od końca XIX wieku i pierwszej połowy XX wieku. Znajduje się w miejscu znanym jako dawny Rynek Odun. Rzemieślnicy pochodzący ze starych, rzemieślniczych rodzin kontynuują wielowiekową tradycję swego rzemiosła na zrekonstruowanym starym targu. Garncarze, kowale, tkacze, hafciarki, bednarze, producenci tkanin wełnianych, złotnicy, itd., wyrabiają tradycyjne produkty przy użyciu starych technik ręcznych i pomysłowych narzędzi w ponad 30 warsztatach. Stara wieża zegarowa zbudowana w XVIII wieku została przebudowana w centrum całego kompleksu i jest otwarta dla turystów.

Występy folklorystyczne i pokazy dawnych rzemiosł bułgarskich organizowane są w kompleksie etnograficznym.
Stała Ekspozycja Archeologiczna jest ustawiona w hali kompleksu. Jest tu także Muzeum Edukacyjne. Wystawa Archeologia Dobrudzy prezentuje światowej sławy kopiec archeologiczny i nekropolie znajdujące się na zachodnim brzegu jeziora Durankulak. W kompleksie zostało odkrytych dziewięć obiektów pochodzących z neolitu, brązu, starożytności i wczesnego średniowiecza, które obejmują okres od 5250 p.n.e. do IX- X wieku n.e.

Krzysiek

Rezydent biura podróży na kierunku Majorka (3 sezony letnie) i Bułgaria (4 sezony letnie). Mieszkałem w Warnie w sumie przez prawie 2 lata i w tym czasie dość dobrze poznałem północne wybrzeże Morza Czarnego. Teraz chcę podzielić się moją wiedzą z innymi. Ponieważ potrafię włączyć komputer i czasem udaje mi się poprawnie skonfigurować Outlooka, zostałem mianowany webmasterem ;-)