Parki wodne są dumą Bułgarii. Które z nich warto odwiedzić?

Przewodniki Maj 07, 2015 No Comments

14168670729_5c43f2c565_kStała się krajem promowanym jako idealny cel podróży dla rodzin z dziećmi, jednak na dobrą zabawę mogą tu liczyć i dorośli turyści. Bułgaria i jej wspaniałe parki wodne mogą przecież stać się wielką atrakcją dla każdego – bez względu na jego wiek.

Ten kraj to idealny kierunek dla podróżujących rodzin. Korzystny klimat i świetne zagospodarowanie sprawiają, że podróż z dziećmi po terenie Bułgarii jest przygodą bezpieczną dla malucha. Ten kraj to również moc atrakcji, dzięki którym każde dziecko spędzi tu czas na rewelacyjnej zabawie. A ponieważ wiele atrakcji znajduje się w pobliżu znanych zabytków, skorzystać mogą na tym i dorośli. Jak podkreślają eksperci z Rainbow Tours, wczasy w Bułgarii są doskonałym rozwiązaniem dla każdego. Największą atrakcją tego kraju stały się jednak wybrzeża Morza Czarnego, leżące nad nim kurorty oraz parki wodne, które zaliczają się do najsłynniejszych obiektów tego typu w całej Europie. Które z nich warto odwiedzić podczas wypoczynku w tym kraju?

Aquapark Nessebar: moc zabawy dla każdego

Aquapark Nessebar jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w kraju. To potężny park wodny, którego sława już dawno przekroczyła granice państw bałkańskich. Bliskość tak znanego kurortu, jakim jest Słoneczny Brzeg, oraz położenie na terenie miasta, które ze względu na swe zabytki zostało wpisane na listę UNESCO, stają się dodatkowymi atrakcjami dla zaglądających tu turystów. Sam park zachwycić może wszystkich gości. Są tu atrakcje dostępne dla każdego i takie, które powstały z myślą o najmłodszych. Znaleźć tu można jednak i takie zjeżdżalnie, z których korzystać mogą tylko dorośli. Rajska Wyspa, sztuczna rzeka czy basen, który swym kształtem przypomina gigantycznego motyla – oto te najważniejsze atrakcje, dzięki którym park ten zyskał międzynarodową sławę.

Z wizytą w Aquapolis

Wodny Park Atrakcji Aquapolis w Złotych Piaskach to kolejny kompleks zjeżdżalni i basenów, który stał się znany w całej Europie. Wielką ozdobą tego wielkiego parku są sztuczne ruiny, dzięki czemu zabawa na jego terenie może się zmienić we wspaniałą przygodę dla tych najmłodszych gości. I tu wiele obiektów powstało z myślą o dzieciach, choć twórcy parku zadbali też o potrzeby dorosłych, którym marzą się większe wyzwania.

Action Aquapark: tu czeka wspaniała przygoda

Action Aquapark to kolejne ciekawe miejsce, które powstało w rejonie Słonecznego Brzegu. I tu atrakcje podzielone są w taki sposób, by i mali, i dorośli mogli spędzić czas w ciekawy sposób. Zjeżdżalnie i baseny czekają tu na gości, choć warto pamiętać i o takich atrakcjach, jak Wyspa Przygód oraz słynna Czarna Dziura.

Wodne atrakcje w Primorsku

W Primorsku również czeka ciekawe miejsce. To Aqualand – mniej znany, za to równie atrakcyjny park wodny. To jedna z najnowszych atrakcji tego typu na terenie Bułgarii, która może się pochwalić ciekawym sąsiedztwem. W pobliżu basenów i zjeżdżalni czeka kompleks profesjonalnych obiektów sportowych, w tym olimpijski basen oraz ośrodek SPA. Ci, którym znudziło się już pławienie w wodzie, mogą tu z kolei skorzystać z nowoczesnych kortów tenisowych.

W Bułgarii nie można narzekać na nudę, a liczne parki wodne sprawiają, że czas w tym kraju można spędzać nie tylko na plaży. W tej części świata liczy się przede wszystkim dobra zabawa, z której każdy z nas może korzystać bez ograniczeń.

Krzysiek

Rezydent biura podróży na kierunku Majorka (3 sezony letnie) i Bułgaria (4 sezony letnie). Mieszkałem w Warnie w sumie przez prawie 2 lata i w tym czasie dość dobrze poznałem północne wybrzeże Morza Czarnego. Teraz chcę podzielić się moją wiedzą z innymi. Ponieważ potrafię włączyć komputer i czasem udaje mi się poprawnie skonfigurować Outlooka, zostałem mianowany webmasterem ;-)