Strona NaszaBulgaria.pl została stworzona przez grupę ludzi zafascynowanych Bułgarią, jej kulturą, historią, potencjałem turystycznym i inwestycyjnym. Będziemy na niej publikowali materiały naszego autorstwa takie jak: przewodniki, artykuły, kalendarze wydarzeń, wiadomości, aktualności i analizy dotyczące Bułgarii, a także polecane kwatery. Popularne wśród nie tylko polskich turystów noclegi nad morzemto nie jedyny atut tego kraju. I choć dla większości Bułgaria apartamentyoferująca nad Morzem Czarnym to jedyny obraz tego kraju, my postaramy się przedstawić jej bardzo różnorodne oblicza. Rewelacyjne wczasy Bułgariazapewnia także w okresie zimowym w górskich ośrodkach, znanych z doskonałych warunków narciarskich. Pragniemy pokierować polskich turystów, aby odkryli mniej znane miejsca i odkryli prawdziwą twarz Bułgarii.

-----

Nasi partnerzy:

www.bulgarianvillarenters.com- wille w Bułgarii

forum turystyczne
Słoneczny Brzeg – Las Vegas Europy Wschodniej

Przewodniki Cze 01, 2010 No Comments

sloneczny_brzegNiewiele europejskich państw liczbą turystów dorównuje Bułgarii. Bałkańska kultura, niemal śródziemnomorski klimat, a przede wszystkim wciąż umiarkowane ceny – to wszystko sprawia, że bułgarska turystyka wprost kwitnie. Wśród wycieczek zaobserwować można jednak dwie tendencje – niewielka część z nich kieruje się w zachodnie rejony kraju, które urzekają pięknem nienaruszonej przyrody. Tymczasem ewidentna większość turystyki skupia się we wschodniej części Bułgarii – nad samym Morzem Czarnym. Liczne kurorty i pomniejsze nadmorskie miejscowości zapewniają niezbędne atrakcje rzeszom odwiedzających, jednak prawdziwą perłą wybrzeża jest dopiero Słoneczny Brzeg – istna stolica bułgarskiej turystyki.

————
REKLAMA
Planujesz już wymarzone wczasy? Wejdź na stronę Włochy wakacje, a na pewno znajdziesz ofertę dla siebie!

Jeśli jednak nie pociągają Cię Włochy, to może Twoje oczekiwania spełni Egipt? Wiele interesujących informacji znajdziesz na TylkoEgipt.pl.

A może stare, dobre, polskie Władysławowo? Tam na pewno nie zabraknie ciekawych kwater i noclegów.
————

Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg, zwany także Las Vegas Europy Wschodniej, znajduje się 35 kilometrów na północ od Burgas – czwartego co do wielkości miasta Bułgarii, zarazem jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych. W pełni sezonu natomiast większy okazuje się właśnie Słoneczny Brzeg – ponad osiemset hoteli, jakie wybudowano w miejscowości, zdolnych jest pomieścić nie mniej niż trzysta tysięcy turystów, co – na tle rozmiarów miasta – wydaje się wręcz niewyobrażalne. Słoneczny Brzeg jest jednak doskonale przygotowany na przyjęcie nawet tak dużej liczby odwiedzających – sto trzydzieści restauracji, puby, kluby nocne, dyskoteki, kawiarnie. Słowem, wszystko, czego trzeba turystom spragnionym wypoczynku w najlepszych warunkach. To jednak nie baza noclegowa czy gastronomiczna sprawiają, że Słoneczny Brzeg jest tak chętnie odwiedzany. Wszystko to zasługa wybrzeża – kilometrami ciągnących się piaszczystych plaż, niczym nieustępujących tym karaibskim bądź polinezyjskim. Warto wspomnieć, że średnia temperatura morskiej wody w Słonecznym Brzegu wynosi aż dwadzieścia cztery stopnie Celsjusza – to niemal stuprocentowa gwarancja udanego wypoczynku.

 

Sława Słonecznego Brzegu sięga także wielu lat wstecz – to właśnie tu, nigdzie indziej, przez trzydzieści pięć lat odbywał się niegdyś legendarny festiwal Złoty Orfeusz – międzynarodowy konkurs muzyczny, którego laureatką – dodajmy – w 1972 roku została Polka, Zdzisława Sośnicka. I choć festiwal nie istnieje już od ponad dekady, Słoneczny Brzeg cieszy się popularnością większą niż kiedykolwiek wcześniej.

Krzysiek

Rezydent biura podróży na kierunku Majorka (3 sezony letnie) i Bułgaria (4 sezony letnie). Mieszkałem w Warnie w sumie przez prawie 2 lata i w tym czasie dość dobrze poznałem północne wybrzeże Morza Czarnego. Teraz chcę podzielić się moją wiedzą z innymi. Ponieważ potrafię włączyć komputer i czasem udaje mi się poprawnie skonfigurować Outlooka, zostałem mianowany webmasterem ;-)