Święty Włas – perła Morzem Czarnego

Przewodniki Sty 17, 2012 No Comments

sveti vlasSłońce, piaszczysta plaża, ciekawe zabytki, czyli o ciekawym miejscu dla każdego turysty.

Na świecie jest wiele miejsc, w których można miło spędzić czas, podczas wakacyjnych wojaży. Słońce, plaża, błękit morza, czyż to nie brzmi interesująco? Oczywiście, że tak. Święty Włas jest jedną z miejscowości, w których dominują te walory turystyczne, położoną we wschodniej Bułgarii, nad Morzem Czarnym. Jeśli interesuje Państwa wypoczynek na słonecznej plaży, niedaleko Słonecznego Brzegu (największego kurortu nad Morzem Czarnym), gdzie panuje górski klimat, to Święty Włas powinien być świetną propozycją turystyczną.

Wprawdzie warunki meteorologiczne, w tej części Europy nie powinny nas rozczarować, tym niemniej jednak, dobrze przed wyjazdem sprawdzić, jakiej pogody możemy się spodziewać: http://www.worldweather.org/

Święty Włas coraz częściej odwiedzany jest przez zagranicznych turystów, którzy cenią sobie jego szczególne walory. W miejscowości oraz jej okolicach można naprawdę ciekawie oraz aktywnie spędzić czas, czy to przesiadując na piaszczystej, bardzo zadbanej plaży, czy też zwiedzając okoliczne zabytki. Ciekawostką jest, że w położonej niedaleko miejscowości Burgas polski wieszcz narodowy Adam Mickiewicz spędził kilka miesięcy przed swoją śmiercią, można tam znaleźć upamiętniający Mickiewicza pomnik. Warto się tam także wybrać ze względu na to, że Burgas położone jest nad pięknymi, malowniczymi jeziorami. W okolicy znajduje się także słynące z wielu zabytków historyczne miasto Nesebyr, które zapiera dech w piersiach oraz zapada w pamięć na dłużej. Tamtejsze zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Muszą Państwo pamiętać o tym, że będąc w okolicy grzechem byłoby nie odwiedzić tego miasta. W samym Świętym Własie także można miło spędzić czas. W miejscowości znajduje się bardzo dużo obiektów sportowych, m.in. baseny, korty tenisowe, boiska do minifutbolu, piłki koszykowej, bądź siatkówki. Oprócz głównej plaży w Świętym Własie można znaleźć także mniejszą, którą turyści nazywają Campigna. Odwiedzający mogą wypożyczać krzesła, leżaki, ale także parasole, a miłośnicy sportów wodnych odwiedzą zapewne wypożyczalnię sprzętu do surfingu oraz nurkowania.

W hotelach na podróżnych czekają restauracje, zaś w pobliżu plaży można smacznie i tanio zjeść. Polecanymi przez turystów potrawami są musaka, kebab, sałatka szopska, a także białe wino. Warto odwiedzić także Słoneczny Brzeg, nazywany przez turystów Las Vegas Europy Wschodniej, w którym znajduje się naprawdę wiele atrakcji dla turystów, ponoć każdy znajdzie tam coś dla siebie. Święty Włas ma także dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Tym niemniej, aby uniknąć zbędnych problemów z zakwaterowaniem, dobrze za wczasu poszukać i zarezerwować nocleg, np. przez stronę internetową: www.casamundo.pl. Ponadto, dobrze jest wiedzieć także, że liczne kluby nocne i bary gwarantują dobrą zabawę do późnej nocy.

Kolejnym atutem Świętego Własu jest piękna, najnowocześniejsza nad Morzem Czarnym marina, przy której nie tylko można podziwiać drogie, luksusowe jachty, ale także zjeść w dobrej restauracji czy zrobić zakupy w ekskluzywnym butiku.

Święty Włas to piękna, malownicza miejscowość, w której można ciekawie spędzić urlop. Jeśli pragną Państwo dobrze wypocząć, a także nabrać sił do dalszej pracy, to czasami warto znaleźć pewną odskocznię od życia codziennego. W takim wypadku Święty Włas może być wyśmienitym wyborem, to prawdziwa perła Morza Czarnego.

Krzysiek

Rezydent biura podróży na kierunku Majorka (3 sezony letnie) i Bułgaria (4 sezony letnie). Mieszkałem w Warnie w sumie przez prawie 2 lata i w tym czasie dość dobrze poznałem północne wybrzeże Morza Czarnego. Teraz chcę podzielić się moją wiedzą z innymi. Ponieważ potrafię włączyć komputer i czasem udaje mi się poprawnie skonfigurować Outlooka, zostałem mianowany webmasterem ;-)